Тимошик Микола Степанович

Професор, доктор філологічних наук, академік АН вищої освіти України.

Член Національних спілок письменників і журналістів. Лауреат премій імені Івана Огієнка, Івана Франка, Якова Гальчевського, Міжнародної премії родини Воскобійників (США).

1978 року закінчив факультет журналістики Київського університету.

Працював кореспондентом, завідувачем відділу, головним редактором у чернівецьких газетах “Радянська Буковина”, “Молодий буковинець”, Держкомвидаві України, видавництві “Либідь”. Із 1999 року – на викладацькій і науковій роботі.

Із лекціями й науковими повідомленнями виступав на запрошення наукових, навчальних та освітніх закладів у Бельгії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Канаді, Китаї, Німеччині, Польщі, Росії, Румунії, Сербії, Словаччині, Франції, Швейцарії та Швеції.

Автор близько 500 наукових праць і більше 500 журналістських публікацій, серед яких монографії:“Голгофа Івана Огієнка”, “Її величність – книга”, “Лишусь навіки з чужиною...”, “Дмитро Степовик. Життя і наукова діяльність”, “Українська молодіжна преса”; підручник “Історія видавничої справи”; посібники: “Видавнича справа та редагування”, “Видавничий бізнес”, “Книга для автора, редактора, видавця”, “Історія одного журналістського курсу”, “Як редагувати книжкові та газетно-журнальні видання”.

Автор передмов, коментарів, упорядник і видавець понад чотирьох десятків наукових і науково-популярних книг із українознавства.

Ведучий кількох авторських програм по Національному радіо.

Викладає дисципліни: Вступ до спеціальності, Основи видавничої справи, Основи редагування, Історія видавничої справи, Теорія та історія видавничої справи і редагування, Майстер-клас із книжкових видань.