Гончаренко Олександр Миколайович

Доцент, доктор історичних наук. Вищу освіту здобув у Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка (1969 р.).

Тема докторської дисертації: «Прогнозування в системі «національної безпеки» та зовнішньо-політичному механізмі США». Автор більше 170 наукових праць та 8 індивідуальних монографій.

Академічні звання та посади:

• Дійсний член Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Лондон (обраний 1995р.)
  • Президент Центру міжнародної безпеки та стратегічних студій (з 2000 р.)
  • Член Робочої Групи з Євро-Атлантичної Безпеки - Консорціум Оборонних Академій та Інститутів Стратегічних Досліджень ПЗМ-НАТО
  • Виконавчий директор Чорноморсьско - Каспійського Консорціуму Демократ. Контролю (Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Туреччина, Україна) з 2004р.
  • Професор Міжнародної Кадрової Академії з 2010 р.

Основні наукові інтереси: проблеми міжнародної, національної та інформаційної безпеки, прогнозування зовнішньої політики та міжнародних відносин, превентивна дипломатія та стратегічні дослідження.

На кафедрі викладає дисципліни «Інформаційна політика ЄС», «Основи дипломатії та дипломатичної роботи», «Міжнародні організації в сфері безпеки», «Стратегічне планування безпеки», «Регіоналізм та регіональні системи безпеки».