Demo

«Кожен дев’ятий»: хто вони?

Усім дітям батьки на ніч читали казки. І діти засинали. Певно, що «кожному дев’ятому» батьки на ніч читали вірші. І ті не засинали, бо слухали. 

Ви точно запитаєте, чому саме така назва літературної студії? Насправді, це лише умовна статистика. Така умовна, яку могли прорахувати гуманітарії. Кожен дев’ятий на Факультеті журналістики і міжнародних відносин пише вірші. Або прозу. Або балансує між поезією і прозою. До того ж, дев’ятка – число інтуїції, уяви та творчості. Це вже з нумерології.

Літстудія «кожен дев’ятий» – це осередок, де стають інакшими, ніж на парах. Де пишуть і говорять настільки відверто і чесно, наскільки може передати папір чи нотатка вконтакті. 

Літстудія – це коли твої тексти чують, більше того – одобрюють або критикують, але так чи інакше – підтримують.

Літстудія – це родина і затишок, де кожен має свою роль і своє слово. Де вміють говорити і мовчати.

У студентські роки, коли формуються життєві і творчі позиції, точно немає сенсу заганяти себе в рамки того чи іншого осередку, треба ламати рамки. Натомість варто створювати осередки, люди в яких можуть наповнювати одне одного. Для письменника дуже багато важить – не законсервувати себе у власному світі. Тим більше сьогодні, коли в літературних тусовках можна легко втонути.

Студія «кожен дев’ятий» – це не університетський примус, це люди, які роблять спільні проекти, які організовують літературні турне в міста України, які випускають журнали і альманахи. Це простір для тих, хто запалює слова, аби вони горіли, а не гасли.

 

Алла Миколаєнко, кандидат наук із соціальних комунікацій, керівник літстудії «кожен дев’ятий»