Відкрита лекція Олександри Синовец

Факультет журналістики і міжнародних відносин та Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики КНУКіМ та Департамент міжнародного співробітництва організували зустріч студентів із кандидатом соціологічних наук (Ph.D), доцентом Факультету управління та організації Силезького технічного університету м. Забже (Польща) Олександрою Синовец.

Тема лекції була присвячена Польщі, її звичаям і сучасності. Олександра поділилась з молоддю своїм досвідом соціальних комунікацій та представила КНУКіМівцям соціально-культурний ескіз Польщі.

Спікер умовно розмежувала країну на Польщу «А» і «Б» – феномен історичного, політичного, культурного та економічного поділу держави на більш розвинену, «Західну» (Польщу A) і стрімко зростаючу, «Східну» (Польщу Б). Крім того, Польща Б більш релігійна і традиційна, Польща A – космополітичніша і «євроорієнтованіша». Вона зазначила, що подібний розподіл країни є неофіційним і досить грубим, але широко визнаним у Польщі.

Також від Олександри Синовец студенти дізналися, що Польща – країна з вигідним економіко-географічним розташуванням, різноманітним господарством, розгалуженою системою зовнішньоекономічних зв’язків. До всього, Польща є країною із практично моноетнічним населенням, а самі поляки мають особливу прив’язаність до релігії, яка займає досить вагоме місце у їх суспільному житті.

Варто зауважити, молодь Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ довідалась чимало корисної інформації про політичні, економічні, релігійні, культурні та історичні особливості Польщі, що неодмінно знадобиться їй у подальшому професійному майбутньому.

Теги: Соціологія, Майстер-класи