Практичне знайомство студентів із реаліями професій

Студентська практика – це один з найголовніших етапів у процесі опанування майбутнім спеціалістом обраного фаху. У вихованців Київського національного університету культури і мистецтв вже майже завершилася зимова практика, тож дізнаємося їхні враження про захопливе знайомство з реаліями професій.

Учасниками інтерв’ю стали студенти Факультету журналістики і міжнародних відносин:

Ксенія Пєсцова, 2 курс,
спеціальність «Реклама та
зв’язки з громадськістю»

Анастасія Андрійчук,
3 курс,
«Міжнародна інформація»

Ольга Зарувна,
3 курс, спеціальність «Соціологія».

1. Де ви проходите практику і на якій посаді?

Ксенія Пєсцова: Я проходжу практику в PR-агенції «PR-batteries» на посаді асистента PR-менеджера.

Анастасія Андрійчук: Практикуюсь у Європейській медіа-платформі.

Ольга Зарувна: У міжнародній маркетинговій компанії «GfK Ukraine» на посаді інтерв'юера у call-центрі.

2. Що входить у ваші обов’язки?

Ксенія Пєсцова: Я маю досить різноманітні обов'язки: моніторинг, написання текстів новин, допомога в організації певних подій і ще багато іншого.

Ольга Зарувна: Моїми обов'язками є проведення телефонних інтерв'ю з різними людьми на визначену тематику.

Анастасія Андрійчук: Займаюсь перекладом, допомагаю в організації різноманітних заходів.

3. Чи знадобилися вам знання, отримані протягом навчання?

Ольга Зарувна: Знадобились знання з дисципліни «Соціологія конфлікту», адже вміння розмовляти із людьми різних типів дуже важливе. Також стали в нагоді знання з дисципліни «Методи та технології соціологічних досліджень», тому що ми детально вивчали усі методи збору соціологічної інформації, у тому числі й телефонні інтерв'ю.

4. Які нові знання та вміння вам вдалося отримати?

Ольга Зарувна: Я добре вдосконалила здатність спілкуватись з людьми різних типів, також краще та швидше стала розмовляти як українською, так і російською. Засвоїла нові програми, які часто використовують при соціологічних дослідженнях.

Ксенія Пєсцова: Яким повинен бути текст новини, як дібрати потрібний заголовок, щоб на нього неодмінного звернули увагу, як спілкуватися з представниками ЗМІ.

Анастасія Андрійчук: Вдосконалила своє вміння працювати з текстами юридичного спрямування.

5. Можете назвати найцікавіші моменти за цей час?

Ксенія Пєсцова: Цікавим за цей час було абсолютно все, адже це щось нове для мене. Найбільше сподобалося бути частиною певних подій. Участь в організації свята та його проведенні стали прекрасним досвідом для мене.

Ольга Зарувна: Найцікавішим було спілкування з представниками різних областей України, адже кожна область дуже колоритна, зі своїм діалектом та манерою розмови. Зараз я з точністю майже до 100 відсотків можу визначити – з представником якої області спілкуюсь. Також було весело, коли після завершення робочого дня ми з одногрупниками розповідали один одному про найяскравіших респондентів за день.

6. Чи є у вас пропозиції щодо студентської практики?

Ксенія Пєсцова: Хочу, щоб практика справді приносила велику користь, щоб студентам було цікаво її проходити, і, звичайно, щоб були реальні завдання. Я вважаю, що практика «заради підпису» не є справжньою практикою. Сподіваюсь, у нас таких немає.

Анастасія Андрійчук: На жаль, на багатьох базах не дають можливість практикантам у повному обсязі реалізувати свої вміння. Тож хотілося б, аби керівники від організацій розширили коло повноважень для молодих спеціалістів.

Ольга Зарувна: Не на усіх спеціальностях є можливість вибору бази практики зі списку запропонованих університетом. У моєї спеціальності була можливість вибору. Гадаю, так має бути у всіх. Також було б добре дати можливість змінити базу практики тому, хто не зміг адаптуватися. Можливо, він знайде собі щось інше, де йому буде більш комфортно.

Руслана Пророкова

Теги: Міжнародні відносини, Соціологія, PR і журналістика, Практика