Крістіна Лебідь у «сітях» КНУКіМ

Хто прагне ввести вас в оману або нанести шкоду заради власної користі чи меркантильних цілей. Звісно ж, АФЕРИСТИ! Як не потрапити на гачок до таких мисливців за чужим добром та вивести їх на чисту воду, розповіла студентській молоді Факультету журналістики і міжнародних відносин відома телеведуча і журналіст програми «Аферисти в сітях» на Новому каналі Крістіна Лебідь.

«Аферисти в сітях» – це яскравий приклад журналістського розслідування в екстремальних умовах. Потрібно дуже добре знати психологію людей, щоб не потрапити в ті чи інші пастки. Як правило, чоловіки-аферисти прагнуть або інтиму, або грошей», – акцентувала ведуча.

Одного разу, «одягнувши» черговий образ жертви, Крістіна натрапила на шахрая, який запевняв її, що має 4 вілли і купу грошей на банківських рахунках. Зірвати з нього маску було не дуже складно, адже поруч із ведучою працює завжди дружна і згуртована команда фахівців: редакторів, інструкторів, психологів, охоронців і правозахисників. Протягом їхнього спілкування чоловік звернувся з проханням до наївної лялечки Крістіни, роль якої вона грала, сфотографуватись із купою грошей і надіслати йому фото, таким чином виявити рівень її заможності.

За словами ведучої, справжнє розслідування починається після того, як образ, створений в соцмережі спрацював, аферист «клюнув» і потрібно увійти у клітку до звіра. Опинятись віч-на-віч із такими особистостями буває дуже небезпечно для життя.

Найбільший шок за час проекту Крістіна отримала від історії з байкером, коли він завіз її до лісу і для швидкої розправи витяг ножа. «Тоді я вперше «відкрила карти» і на весь голос почала кричати, що працюю на Новому каналі, але це не допомогло. Врятувала мене, як не дивно, поліція».

«Аферисти – це удави, які поглинають жертв-папуг кожні 5 хвилин». Як радить ведуча, необхідно звертати увагу на деталі під час спілкування: ловити жести, дії, про що співрозмовники розповідають, які ставлять запитання. Якщо, приміром, замовляють каву, яка підвищує рівень емоційності, то вас обов’язково намагатимуться «вибити з колії».

«Психологічно буває не легко, але я – самовідновлювальна система: міцний сон, і я вже в нормі. Та який адреналін! До того ж, я завжди позитивно налаштована і вважаю, що всі люди прекрасні!» – з усмішкою зауважує журналістка.

Студенти отримали чимало відповідей на власні запитання відносно реалій «Аферистів у сітях», довідавшись, що за весь час проекту було розкрито 68 афер. «Багатьох аферистів ми перевиховуємо, дехто припиняє свою діяльність самостійно, а є такі, що примусово, під наглядом правоохоронних органів. Бо не варто забувати – «бумеранг прилетить». І дуже приємно, коли телефонують із подяками за

До речі, перед тим, як розпочати роботу на Новому каналі, телеведуча працювала шеф-редактором програми Guten Morgen на М1. Доводилось вставати о 4 ранку, що дуже пригнічувало і відбирало багато сил, але саме там Крістіна здобула безцінний досвід спілкування із творчими людьми і навчилась бачити у кожному непересічну особистість. Уже потім це допомогло втілити авторські проекти.

Окрім розслідувань в «Аферистах…», Крістіна Лебідь очолює на Новому великий департамент, який курує кілька проектів. Вона часто долучається до проведення кастингів, де зустрічає чимало по-справжньому талановитої молоді, яку завжди намагається підтримувати.

Дуже важливо, переконана телеведуча, для творчої особистості виходити за усталені рамки. У Крістіни є своя, як вона каже, «мулька» – щодня викидати якийсь вибрик. Ну, як-от, станцювати біля метро і йти далі, ніби нічого й не сталось.

Насамкінець зустрічі Крістіна Лебідь подякувала КНУКіМівцям за те, що вони приділили їй увагу і порадила бути відкритими, мати справжніх друзів і цінувати їхню турботу.

Теги: Майстер-класи, PR і журналістика