Авторська журналістика як основа розслідування

Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв постійно запрошує до студентів на творчі зустрічі, майстер-класи і тренінги відомих постатей медіа-сфери. Сьогодні майбутні журналісти й піарники мали змогу особисто поспілкуватися з креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань каналу «1+1», ведучим програми «ГРОШІ» Олександром Дубінським.

Із гостем молодь обговорила особливості проведення і планування журналістських розслідувань на телеканалах та проаналізувала сучасний інформаційний простір в Україні.

«Завдяки соціальним мережам сучасний світ журналістики став надшвидким, новини миттєво розповсюджуються, а кожна людина отримала можливість бути журналістом. На першому місці у читачів нині не новини, а можливість їх тлумачення. Це авторська журналістика, і саме вона представлена у програмі «ГРОШІ»», – розпочав Олександр.

КНУКіМівців гість познайомив з історією створення і розвитку програми та розповів про робочі аспекти редакції. Як відзначив Олександр, робота журналістів проекту побудована на засадах здорової професійної конкуренції: «Редколегія займається загальним плануванням: визначає концепцію, відповідно до якої обирає теми. А журналістів ми підбираємо таким чином, аби вони самі могли пропонувати теми. Це створює конкуренцію між працівниками і підвищує якість роботи».

Для студентів, які планують стати журналістами-розслідувачами, Олександр Дубінський порадив вчитися не просто повідомляти новини, а встановлювати і пояснювати зв’язки між подіями. «Подавати інформаційний привід – це розповідати про те, що сталося. Цінність журналістського розслідування полягає у самостійному створенні інформаційного приводу», – підкреслив телеведучий.

На зустрічі з Олександром Дубінським студенти провели невелику дискусію на тему важливості журналістських розслідувань для країни, їх вплив і смислове навантаження. Підсумовуючи результати діалогу, спікер зауважив: «Усі звикли до того, що будь-яке розслідування – це негатив. Але світ складається не тільки з чорного, а й з білого. Якщо ти потрапляєш в очікування глядача, то неважливо: позитивна інформація чи негативна.

Коли суспільство байдуже, не можна нічого змінити. Професійні журналістські розслідування – це прожектори. Вони проливають світло на певні події та звертають на них увагу влади і громадян».

Захоплені змістовним і цікавим спілкуванням, студенти зі щирими усмішками зробили спільне фото на пам’ять з Олександром Дубінським, а він, у свою чергу, висловив свої теплі побажання молоді: «Вчіться! Цінність людини у тому, що вона знає. А знання і досвід проявляються тоді, коли ти можеш пояснити один предмет по-різному і маєш здатність приймати рішення та думати».

Теги: Майстер-класи, PR і журналістика