Тренінг з особистої безпеки журналіста

Студенти Кафедри зв’язків з громадськістю та журналістики ФЖіМВ взяли участь у тренінгові медіа-експерта Інституту масової інформації, інструктора з безпеки Ірини Земляної.

Разом із гостею молодь торкнулась важливої теми – правила поводження журналіста під час перебування в зоні АТО.

«Журналіст не може бути учасником конфлікту, він – спостерігач», – головне, що мають пам’ятати працівники ЗМІ, розпочала експерт.

За словами спікера, діяльність Інституту масової інформації на початку його створення полягала в моніторингу дотримання прав журналіста, відслідковуванню «джинси» та визначенні актуальних суспільних тем. Проте з Євромайданом спектр функцій значно розширився.

«Коли вже й до представників засобів масової інформації почали пристосовувати фізичну силу, виникла потреба в захисті. Ми закупили бронежилети та каски. Але ситуація в країні стрімко погіршувалась. У зв’язку з цим з’явилась ідея створити навчальні тренінги для журналістів, котрі висвітлюють події на окупованих територіях», – зауважила Ірина Земляна.

Протягом заходу студенти разом з інструктором дискутували, що брати із собою в зону АТО. Спільними зусиллями визначили найнеобхідніші речі: аптечку, спальник, воду, їжу, засоби особистої гігієни та змінний одяг.

Втім головну увагу зосередили на правилах надання першої медичної допомоги. Ірина Земляна розказала, що має уміщувати особиста аптечка, і про заборону давати іншим медикаменти, попередньо не довідавшись за алергічні реакції людини на препарати.

Далі спікер закцентувала на проблематиці використання зброї журналістами з метою самозахисту.

«З того моменту, як взяли до рук зброю, ви не вважаєтесь журналістом. У такому випадку, жодна правозахисна організація не зможе вам допомогти», – наголосила представниця Інституту масової інформації.

Окрім всього, КНУКіМівці отримали консультацію з підготовки документів для роботи в зоні АТО. Тепер вони знають, що при собі необхідно мати посвідчення журналіста, акредитацію та паспорт – усі документи в декількох екземплярах.

Студенти дізналися багато нової корисної інформації, навіть зацікавились проходженням навчального тренінгу в Інституті масової інформації.

На знак подяки журналісти-початківці вручили медіа-експерту квіти. У свою чергу, Ірина Земляна найактивнішим подарувала посібник «Журналіст і (не)безпека».

Теги: Майстер-класи, PR і журналістика