Demo

Покоління Z

Generation Z  або покоління  Z  — це люди, які народилися наприкінці дев'яностих – на початку двотисячних років. Це покоління технологічного буму та інтернету…

Це покоління молодих і талановитих 11-класників, яких запросила літературна студія ФЖіМВ «кожен дев’ятий» (власне, її учасники так само  належать до покоління Z ), аби познайомитися, поділитися своєю поезією і прозою, взяти участь у літературних конкурсах. 

У першому конкурсі –  буріме – старшокласники і студійці мали змогу спробувати написати вірш на рими вірша молодого українського поета  Романа Штігера «Я хочу думати про хороше». Після того, як всі прочитали свої варіанти, студійка Дар’я Ковальчук озвучила оригінал.

Усі учасники читали найкраще зі своїх доробків і могли отримати як об’єктивну, так і суб’єктивну критику щодо їхніх віршів та декламації. Більшість 11-класників цього року брала участь в МАН в секції «Літературна творчість». Як зазначила керівник літстудії і одна з членів журі МАН Алла Миколаєнко: «Твори старшокласників помітно виросли. Більше того – всі запам’ятали, де ставити наголос у слові вірші».

Міні-доповідь на тему рим підготувала для гостей студентка першого курсу КНУКіМ – Ася Демиденко. 

Були й цікаві моменти, коли під час конкурсу з відновлення поетичного тексту, жоден із 11-класників не впізнав вірш Сергія Жадана «Коли вона повернулась, ближче вже до зими». Учасниця літстудії Ася Прокаєва прочитала оригінал поезії.

А ще старшокласники одержали домашнє завдання – описати зиму, не використовуючи слів «зима», «сніг», «мороз»... Їхні тексти можна буде прочитати в спільноті літстудії.

Дружня атмосфера, якісна поезія і доброзичливі поради зробили це нетрадиційне засідання літературної студії особливим.

Ася Демиденко
(1 курс, видавнича справа та редагування)

Теги: Проекти