Період Мейдзі в Японії

У рамках культурного діалогу Україна-Японія і Року Японії в Україні, КНУКіМ постійно долучається до проведення численних зустрічей, майстер-класів, презентацій та виставок, присвячених японській історії, культурі і традиціям.

На думку студентів-міжнародників, такі заходи це ще один крок до співдружності двох країн, а також зближення українського та японського народів, таких багатогранних, своєрідних і цікавих.

Продовжуючи міжкультурний діалог на освітній платформі КНУКіМ, студенти спеціальностей «Міжнародна економіка» та «Міжнародне право» Кафедри міжнародних відносин ФЖіМВ взяли участь у пізнавальній лекції «Період Мейдзі в Японії».

Ознайомив молодь із переломним історичним етапом східної держави Кен Міямото, волонтер Корпусу миру США. Незважаючи на те, що пан Міямото майже все життя жив і працював в Америці, йому близькі історія і сучасність рідної Японії, країни де він народився.

До речі, японська тематика порушувалась нещодавно під час англомовного практикуму майбутніх міжнародників на Кафедрі іноземної філології, продовженням якого і стала зустріч із волонтером.

Зорганізуала зустріч і запросила поважного гостя до вишу завідувач Кафедри іноземної філології Юлія Рибінська.

Розповідь Кена Міямото про Японію кінця 19-го сторіччя виявилася дуже цікавою і корисною для удосконалення мовної практики студентів, адже спілкування тривало англійською мовою. За часів імператора Мейдзі Японія почала відкриватись світу і налагоджувати зв’язки з Європою. Пан Міямото зауважив, що цей період в історії його держави чимось схожий з тим, який зараз переживає Україна під час Євроінтеграції.

Особливу увагу волонтер приділив прадавнім традиціям, яких на Сході чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними: японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв.

Для студентки 4-го курсу групи МЕ-24 Єлизавети Харченко тема лекції стала приємним сюрпризом, адже її маленьке хобі – унікальна японська культура й історія. А Лілію Сич, її одногрупницю, зацікавили не лише нові факти про розквіт японської держави в контексті міжнародних відносин, але й практика сприймання англійської мови. Такої ж думки щодо іноземної дотримується й Діана Яніна із групи МП-84, якій, окрім всього, сподобалось брати участь в обговоренні обраної теми.

Нова пізнавальна зустріч із Кеном Міямото чекає на молодь у наступному семестрі і буде присвячена міжнародному праву.