Наталія Адаменко: «Етикет – правила гри під назвою життя»

Кафедра зв’язків з громадськістю і журналістики організувала для першокурсників зустріч із професійним експертом з етикету, президентом «Etiquette School».

Завідувач кафедри Михайло Поплавський звернувся до студентів і представив гостю: «Ми продовжуємо на Кафедрі зв’язків з громадськістю і журналістики зустрічі з відомими людьми, які творять історію, професіоналами своєї справи. Сьогодні ви дізнаєтесь багато корисної інформації від експерта з етикету і дипломатичного протоколу, відомої за проектами телеканалу «1+1» – «Від пацанки до панянки», «Школа джентльменів», «Легко бути жінкою» – Наталії Адаменко».

Розпочавши спілкування з молоддю пані Наталія зауважила: «У мене багато статусів, серед яких і член Всесвітньої федерації жінок за мир у світі та Посол миру Міжнародної федерації світу, проте, в першу чергу, завжди кажу, що я донька своєї мами Галини Науменко. Вона – перша жінка дипломат-протоколіст України, була шефом дамською протоколу, тому і мене виховувала відповідно».

Що таке етикет? Відповідь на запитання студенти знаходили разом із гостею. Кожен бажаючий висловив свою точку зору, але пані Наталія запропонувала власне визначення: «Етикет – правила гри під назвою життя. І переможе той, хто краще їх знає».

Також експерт розповіла молоді про види етикету:

1. Монарший – сформовані протягом століть норми, котрі застосовуються при монарших дворах.
  2. Дипломатичний – протокол, якого дотримуються в міжнародних відносинах.
  3. Військовий – ототожнюється з дипломатичним.
  4. Етикет кожного дня, до якого також входить поняття «діловий етикет», або його ще називають «бізнесовим». Але, як відзначає Наталія Адаменко, краще використовувати саме першу назву. На її думку, діло – більш глибоке та значуще поняття, ніж бізнес.

Гостя акцентувала увагу молоді на тому, що дрібниць в етикеті не буває.

«Етикет – це не кодекс норм і правил, це внутрішній стан. Навіть коли ви знаходитесь наодинці із собою, потрібно поводитися так, ніби за вами хтось спостерігає», – зазначила Наталія Адаменко.

«Мета правил поведінки – схилити до себе одну людину, цілу аудиторію і навіть увесь світ – тому дуже важливо справити правильне перше враження, від якого залежатиме подальший розвиток подій», – підкреслила президент «Etiquette School».

Експерт з етикету розповіла про головні правила невербального спілкування, котрі допоможуть молоді справити необхідне враження:

1. Усмішка. За словами пані Наталії, це ключик до всіх дверей. До того ж, вона відкрила секрет: «Ділова людина повинна вміти усміхатись із жорсткою верхньою губою, що демонструє її вихованість, проте дає можливість очима висловити справжні емоції».
  2. Постава: завжди потрібно тримати спину рівно.
  3. Упевнена хода.

Студентам дуже цікаво було почути про нюанси та трактування рукостискань. Вони дізналися, що першим подає руку старший за віком та званням і що жінка має привілей проявити ініціативу.

Молодь була під враженням від такої інформативної зустрічі, котра дала необхідні знання для кар’єрного зростання в майбутньому та успішного професійного становлення в суспільстві.

Михайло Поплавський подякував Наталії Адаменко та подарувавши букет квітів запросив її провести майстер-класи в Університеті культури.