Маніпулятивні прийоми від Анни Богінської

На Факультеті журналістики і міжнародних відносин Університету культури відбувся майстер-клас «Маніпуляції ХХІ століття» письменниці, радіоведучої та бізнес-аналітика Анни Богінської.

Анна – людина, яка створила себе сама. Із шістнадцяти років вона почала працювати та повністю забезпечувати себе матеріально. В 25 заробила свій перший мільйон, досягнувши чималих висот у сфері маркетингу. А на днях письменниця відлітає до Нью-Йорка, аби презентувати свою книгу. До речі, Анна є першим сучасним українським автором, який презентує свої книги у США.

За словами гості, найвищий прояв особистості – це створити улюблену справу і займатися нею. «Неможливе – можливо. Ваша професія – це те, що допомагає іншим людям жити краще».

У своєму майстер-класі лектор показала студентам Університету культури основні психологічні прийоми професійних маніпуляторів, схарактеризувала їх поведінку, розповіла, як не стати жертвою маніпуляторів та дала молоді декілька цінних порад, що «відкрили їм очі» на багато речей і змінили ставлення до багатьох життєвих ситуацій.

«Маніпуляція – це використання психологічних прийомів у відношенні до іншої людини з метою отримати від неї бажане, нічого не віддаючи натомість. Вона направлена на руйнування позитивної самосвідомості», – зазначає Анна Богінська. – «Маніпуляторами є, зазвичай, не самодостатні люди, які живуть у дисгармонії із собою. Як правило, вони порушують чиюсь свободу вибору, керуючись інстинктами влади».

Якщо у вас прискорюється серцебиття, трапляються провали в пам’яті, дисфункція мови, безсоння, стрімка втрата ваги, а всі думки зосереджені тільки на «об’єкті уваги» – ви потрапили під вплив професійного маніпулятора. Для того, щоб «жертва» робила все бажане, маніпулятори стимулюють падіння самооцінки, роблять негативні компліменти, використовують у лексиконі незнайомі слова і все для того, щоб досягти своїх інтересів.

«Слідкуйте за своїми думками, умійте контролювати їх та вчасно абстрагуватися від проблем. Викидайте зі свого життя людей, які знижують вашу самооцінку», – говорить Анна.

Щоб студентам було зрозуміліше, спікер навела приклади з особистого життя щодо людських відносин та відчуття закоханості.

«По суті, кохання з першого погляду не існує. Перепади адреналіну з ендорфінами – це і є закоханість. Хибно вважають, що ендорфіни – це гормони радості, насправді, вони виробляються нашим тілом як наркотик, для того, щоб мінімізувати біль.

Закоханість – емоції, які будуються на інстинктах і комплексах, а справжні почуття – це результат дій. Кохання – це увага, довіра і піклування. Не слухайте, що вам говорять, слідкуйте за діями. Розставляйте пріоритети правильно, працюйте над собою та вчіться розбиратися в людях», – зауважила пані Анна.

В ході майстер-класу молодь Університету культури винесла для себе певні уроки, навчилась основним правилам уникнення маніпуляцій та зрештою зробила правильні висновки. Анна Богінська зуміла налаштувати студентів на правильний лад і мотивувати їх на успіх, отримавши натомість шквал оплесків за чудовий повчальний майстер-клас.