Зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Україні

У рамках урочистого відкриття ІІІ Моделі ООН до КНУКіМ завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні пан Манодж Кумар Бхарті.

Зустрічі відкрила Завідувач Кафедри міжнародних відносин, доцент, доктор політичних наук Інна Костиря, яка привітала всіх присутніх, зазначивши: «Для мене є великою гордістю, що наша кафедра проводить таку визначну подію як ІІІ Модель ООН, організаторами якої є самі студенти університету. Сьогодні ми зможемо обговорити важливі питання щодо гострих проблем людства та гуманітарних, соціальних і культурних прав людини з паном Маноджем Кумаром Бхарті».

Завідувач Кафедри філософії, доктор педагогічних наук, доцент Катерина Кириленко, яка організувала зустріч з паном послом, представила поважного гостя: «Я рада представити вам дуже поважну людину, непересічну особистість, яка має великий досвід дипломатичної роботи – Надзвичайного і Повноважного Посла Індії в Україні Маноджа Кумара Бхарті. Пан Посол працює в Україні з вересня 2015 року, до того працював Послом Індії в Республіці Білорусь, був співробітником посольства Індії в Ірані, Нідерландах, Непалі, Туреччині, М’янмі. Пан посол є не лише шанованим дипломатом, але й дуже цікавим та освіченим співрозмовником. Він цікавиться проблемами філософії, астрономії, фізики, є дипломованим спеціалістом з технологій в області електротехніки. Тож сьогодні  Ви маєте унікальну нагоду поспілкуватися з дуже шановним та ерудованим співрозмовником, глибше пізнати Індію та поставити свої питання. Сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч буде інформативною, насиченою та цікавою».

Повноважний посол підготував для студентської молоді КНУКіМ цікаву розповідь з презентацією про Індію, ознайомив з реаліями країни, традиціями, культурою, історією та сучасним станом розвитку. Він розповів про численні можливості своєї країни і великий потенціал для ведення міжнародного діалогу щодо співпраці між Україною та Індією.

«Індія – це сьома за величиною країна у світі з п’ятитисячолітньою історією, де проживає 1 мільярд 220 мільйонів осіб, і на честь якої назвали Індійський океан. Ця країна має високий рівень демократії та вважається найбільш англомовною нацією у світі і має 325 офіційних мов, 22 офіційні державні мови закріплені у Конституції. Індійська економіка займає одне з вагомих місць у світі.

Індія також отримала світове визнання у галузі ІТ, біотехнології та фармацевтиці», – зауважив Манодж Кумар Бхарті.

Пан Посол навів багато цікавих фактів з історії розвитку науки в Індії, зокрема зазначив, що «нуль» був придуманий Ар’ябаттою, який у 499р. першим пояснив форму кулі, розмір, діаметр та швидкість обертання Землі; в «Сіддханта – широмані» Бхаскара Ачар’я ІІ описав земну гравітацію за 400 рр. до Ньютона; значення числа Пі було вперше підраховано Будхайаною, а в одній із Вед згадується точне значення цього числа аж до 32 десятичної позиції. Лекція Пана Посла була наповнена багатьма цікавими фактами про минуле та майбутнє Індії, про індійську культуру та науку, про перспективи співпраці між Індією та Україною.

За словами індійського дипломата, Індія активно розширює свої міжнародні економічні, наукові та культурні зв’язки. Індійська нація вважається наймолодшою у світі і потребує хорошої освіти, здобуття професійних навичок та роботи. На думку поважного гостя, Україна має надзвичайний потенціал, і є саме тією державою, яка б змогла забезпечити індійську молодь вищою освітою, а потік туристів з Індії до України приніс би чималий щорічний дохід.

На зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Україні паном Маноджем Кумаром Бхарті завітав Михайло Поплавський, який наголосив: «Зустрічі з відомими політиками, дипломатами, громадськими діячами стали вже доброю традицією на Кафедрі міжнародних відносин. Хочу подякувати пану Маноджу Кумару Бхарті за дружній візит. Сподіваюсь на подальшу міжнародну співпрацю між нашими країнами. Це є публічна і культурна дипломатія в дії».

Після зустрічі зі студентами пан Манодж Кумар Бхарті та Михайло Поплавський обговорили питання співпраці між вишами Індії та України щодо укладання угоди про обмін студентами.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Індії сказав, що радий відчути з боку студентів КНУКіМ жвавий інтерес до його країни та був приємно вражений рівнем підготовки молоді в університеті культури. Пан Манодж Кумар Бхарті прийняв запрошення керівництва вузу продовжити спілкування зі студентами і погодився завітати до КНУКІМ знову, вже в наступному навчальному році.

Пан Посол вже не вперше в університеті, він був учасником та доповідачем на наукових конференціях, які відбувалися в КНУКІМ («Національні культури в глобалізованому світі» , «Україна і світ: теоретичні та практичні аспекти діяльності у сфері міжнародних відносин»). Організатори зустрічі подарували Пану послу добірку літератури, у якій аналізується близькість індійської  та української культур, саме ці теми були одним із предметів обговорення під час попередніх візитів Пана Посла у КНУКІМ. Пан посол високо оцінив подаровану йому акварельну картину, автором якої є студент Факультету дизайну та реклами КНУКІМ.

На завершення зустрічі КНУКіМівці щиро дякували пану послу за змістовну розповідь, збагачення їхніх знань про культуру, історію і традиції Індії та можливість довідатись чимало нового про дипломатичні зв’язки обох країн.

Теги: Міжнародні відносини, Конференції