ІІІ Модель ООН в Університеті культури

В Університеті культури підбили підсумки Всеукраїнської науково-практичної студентської конференції «Модель ООН». Захід організували Кафедра міжнародних відносин, Кафедра філософії Університету культури і Департамент міжнародного співробітництва.

Модель ООН – це освітня рольова гра, у ході якої імітується засідання різних органів системи Організації Об’єднаних Націй. Студенти-учасники, представляючи держави-члени ООН, виступають у ролі дипломатів та відтворюють роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури.

Як відзначають організатори заходу Ілля Ярош та Марина Калаус, Модель ООН має велике практичне значення для молоді: «Ця конференція допомагає студентам отримати дипломатичні навики, сформувати свою незалежну позицію та ознайомитись із роботою Організації Об’єднаних Націй. На Моделі ООН розглядаються актуальні проблеми сьогодення. До того ж, захід сприяє активній співпраці між навчальними закладами та згуртовує студентів».

Участь у конференції взяли більше ніж 30 представників з Університету культури, КНУ ім. Т. Шевченка, НАВС, Бізнес-коледжу ПВНЗ «Європейський університет» та столичної гімназії №136, які виступали в ролі дипломатів Болівії, Єгипту, Сенегалу, Казахстану, Ефіопії, Великобританії, Індії, Італії, Нігерії, Німеччини, Сирії, Сомалі, США, Російської Федерації, Туреччини, Руанди, Куби, ПАР, ДРК, Швеції, КНР, України, Франції та Японії.

Протягом заходу студенти на засіданнях Ради Безпеки та Третього комітету ООН представляли власні доповіді, розповідаючи про стан обговорюваних проблем у державі, яку вони представляють. Учасники Ради Безпеки розглянули питання «Нерозповсюдження зброї масового знищення. Сирійське питання», представники Третього комітету ООН – «Утиск прав жінок та дітей у районах ескалації конфліктів в Африці, на Далекому та Близькому Сході». «Делегати» висловили позиції своїх країн щодо досягнення миру та безпеки у світі і запропонували власні шляхи вирішення конфліктів.

Конференція для учасників також стала чудовою мовною практикою: офіційними робочими мовами Моделі ООН КНУКіМ були українська, російська й англійська.

На закритті Моделі ООН Голова Ради Безпеки ООН Сергій Жеребецький та Голова Третього комітету ООН Марина Калаус представили резолюції засідань і запропонували практичні кроки дій органів ООН.

Підсумовуючи результати конференції, завідувач Кафедри міжнародних відносин, доцент, доктор політичних наук Інна Костиря особисто вручила сертифікати кожному учаснику, подякувала молоді за плідну роботу і побажала нових звершень на шляху до професійного успіху:

«Три роки тому у наших студентів виникла ідея організувати конференцію «Модель ООН», і вже втретє вони успішно її реалізовують. Ви – організатори такої визначної події. Сьогоднішні результати – це ваша заслуга. Наснаги вам у майбутньому і сподіваюсь, що ми продовжимо цю чудову традицію вже з першим курсом. Будьте єдиною великою студентською командою!»

Модель ООН – це унікальна можливість для студентів відчути себе частиною світової організації та усвідомити важливість власної діяльності для людства. Діяльність «Моделі» спрямована на захист справедливості та є своєрідним закликом держав світу до дотримання міжнародно-правових принципів і норм, боротьби за відповідальне їх виконання.

Теги: Міжнародні відносини, Конференції